19 Aralık 2008 Cuma

İtalya beni de yatırsana ya da Sezar'ın hakkı da bana

Kafama takıldı da neden bu "yatık" diye tabir edilen yazılara "italik" deniyor? İşte azmettim, çok düşündüm, bir o kadar da taşındım ve cevaba muvaffak oldum !

İtalya'nın nesi ünlüdür onu düşündüm, Pisa Kulesi hemencecik geldi aklıma. Pisa Kulesi de malum yatık olmasıyla tanınır...

Demek ki, İtalik yazı İtalya'nın Pisa Kulesinden geliyormuş, dahi olmaya gerenk yok, biraz kafa çalıştıran buluyor netekim.

Evet bir başka serüvene yelken açmak üzere şimdilik bu konuya da noktayı koydum böylece.

Yoğun istek üzerine Mercimek kardeş ve çorbasıBazıları sağolsun, yemek sitesine çevirecem burayı bu gidişle... Olsun, böyle yazılmışsa kara tahtamıza ispirtolu kalemlerle, böyle olsun.

Bu resimde görmüş olduğunuz leziz ve ekşi şeye limon diyoruz. Yanındaki gerenksiz şey de mercimek çorbası... Evet burada bu çorbayı övecek değilim. Domates çorbası için efendim, ne güzel çorbalar var, kremalı mantar çorbası var, İşkembe çorbası var, var oğlu var.

Ama yok siz gidip bu düttürük Mercimek çorbasına takılıyorsunuz, neymiş anadolu yemeği, nenelerimiz yapıyormuş da bilmemne. BIRAKKK.

Senin nenen kurtuluş savaşında mermi taşıdı, sen de taşı hadi o 800kg'lik (*) mermiyi? hadii? Ha sen anca çorba içersin.. Akıl fikir gırtlakta.

Yaw dağılın çok fena sinir oldum şimdi elimin ayağımın altında dolaşmayın fazla. (a.k.a. Mercimek çorbanı da al git buradan)

(*) Yasal Uyarı: Merminin boyutuna göre nenenin boyutu da değişiklik gösterebilir.

17 Aralık 2008 Çarşamba

ABiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ya da can dostumuz künefe...

Senin ben Allah'ına kurban, üzerine kaymak olayım...

www.kunefem.net Fazla söze gerenk yok, adamlar yapmış, Künefe İmparatorluğunun payitahtı ( bebeler bilmez, "payitaht" Osmanlıca başkent demek -evet Supernaut öğretiyor da-) Antakya dan sipariş verebiliyorsunuz donmuş künefeniz geliyor. ısıtıp şerbetini ham yapıyorsunuz künefeyi (anlatırken bile vucudumda değişik kıpraşmalar yaşadığımı biliniz)

Güzel Antakya, evet gitmiştim ben buraya, baya eski bir şehir tarihsel çerçevede... Hititlerden tut, İskender'e, ordan Roma ordan İslam egemenliği, Haçlı seferlerinin geçiş yolunda olması vs vs... Of başım döndü, bir de Dünya'nın sayılı mozaik müzelerinden biri orda, ilk 3de dediler onların yalancısıyım.. Gayet yeterli bir müze ve hayran bıraktı bendenizi de.

Başka başka ne söylenebilir, arapça anadil gibi orda, zaten Suriye'ye 5 dakka (oha) bilemedin 15 dakka (yuha). İnsanlar sıcakkanlı ve misafirperver (klasik Türkiye gezgin yağlaması). Budur.

Evet Antakya'nın ve künefenin sıkı bir sempatizanıyım burdan bu çıkıyor, haydi küheylan bir başka şehre yolculuğa çıkalım o zaman. Deh !

Maymun oldum resmen !

Çinliler heryerden girmeye devam ediyorlar valla, en son takvimimize de girmişler, Çin takvimine göre burcum MAYMUN... Buyrun burdan yakın.

Tamam benzerlikler gösterebilirim, hatta Charles amcamın evrim teorisi doğru ise hepimizin kaynağı bu güzel hayvanlar ama.. İşte insan bir tuhaf oluyor.

Herneyse bundan sonra her kim ola ki bana "maymunluk yapma" ya da muadili birşey söylerse, iki kere düşünsün... (a.k.a Bundan böyle düşünerek atın adımlarınızı)

İzzet Altınmeşe ve Enigmatik Ben'i diyor ki;

Yılbaşı geliyor çocuklar, ama unutmayın sakın, Noel Baba yalan, yok öyle bir olgu...

Esas olan İzzet Baba'dır, tektir, eşsizdir, bütün Babaları çevresinde toplayacaktır.

Yeniyıl gecesi Amerikan filmlerinden görüp de olmayan şöminenize çorap filan asmaya kalkarsanız, alacağınız hediye taş plaklarım olur, türkülerim olur, güftelerim olur...

Başka hediye beklemeyin karagözlülerim, Mardin Kapısında vururum sizi. TEY TEY TEYYYYY