1 Şubat 2011 Salı

01.02.2011

İstanbul'a kar düştü. Hava da buz gibi, bildiğin buz. Yazın bunun özlemini çekiyor muydum ben? Sevinmeli miyim? Belki yukarıdaki resimdeki ben olsam sevinirdim, 1 hafta filan şöyle bir manzara olsa belki sevinirdim, ama adam gibi kar yağmıyor buralara artık :(

Utah'lı bir amcamın resmiymiş, belki de yengedir, o kadar kapamış ki kendini, saptayamadık. Ne güzel kar kaplamış heryeri, lazım böyle birşey, hayat felç olacak belki ama varsın 1 hafta olsun be !

Neyse arabanın sileceği çalışır da senenin ilk karını kenara atar ya, onu bile yaşayınca huzur bulan bendeniz, her tarafı kar kaplayınca arabanın kenarındaki karları temizlerken ne kadar mutlu olurum tahmin bile edemezsiniz. Balkona da bir kardan adam ! Oldu da bitti. Ulan Norveç'e mi gitmem gerek illa bunun için, hatırlayamadığım hafızalarda kaldı balkon kardanadamı, o kadar küçüktüm ki, fotoğraflara bakar bakar hüzünlenirim (yalan). Çok şey mi istiyorum? Balkona bir kardanadamlık kar, elaleme piyango çıkıyor kutuptan kar getiriyor parasını verip.

Velhasıl, gelişmelerden haberdar edecem sizleri, tembellik etmezsem ve meteoroloji yanımda olursa, bir fotoğrafını bile çekerim kardanadamımın, süper kapak olur yukarıdaki Utah'lı dallamaya. (Hemen de dallama oldu şimdi haha, kıskanıyorum ulan karını, karı derken yani kar diyorum... aoooff, sevgili Türkçemize bazen lanet olsun, T büyük yazdım ama? Nasıldı o kural?). Hadi bakalım.